Sadullah Kısacık: “Bayramlarımız kültürel gönül köprülerimizdir”

09-04-2024
Sadullah Kısacık: “Bayramlarımız kültürel gönül köprülerimizdir”

DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında Ramazan Ayı’nın ve bayramının toplumsal dayanışma ve kültürel değerler üzerindeki önemine vurgu Kısacık, “Bayramlarımız kültürel gönül köprülerimizdir” diyerek, bayramların manevi değerini vurguladı. 

Ramazan Ayı’nın getirdiği manevi huzur ortamı sayesinde paylaşma ve dayanışma gibi olgularla toplumumuzun sağladığı birlik ve beraberliğin toplumsal barışımıza katkısını dile getiren Kısacık, “Hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi vasıflarla birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, maneviyatımızın yükseldiği bir Ramazan Ayını daha geride bırakarak, toplumsal barışımızın güçlendiği bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayram günleri, milli ve manevi değerlerimizi bütün güzellikleriyle hissettiğimiz, kırgınlık ve küskünlüğü bir kenara bırakarak barıştığımız özel günlerdir. Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her anına yayabilmek, ortak hedefimiz olmalıdır. Bu özel günler aramızdaki sevgi, merhamet, kardeşlik ve hoşgörü duygularını güçlendirmemiz bayramı gerçek anlamda idrak etmemizi sağlayacaktır. Bayramlarımız geleneklerimizi ve göreneklerimizi yaşatan, toplumsal dinamiklerimizi diri tutan millî ve manevi değerlerimizdir. Bu yönüyle bayramlarımız, genç nesillere manevi kültürümüzün aktarımını sağladığımız gönül köprülerimizdir. Milletimizin kültürel bağları konusundaki hassasiyeti sayesinde, bu bayramda da aynı manevi duyguları yaşayacağımızı temenni ediyorum”, dedi.

Son yıllarda yaşanan ekonomik, sağlık ve siyasi gelişmelere bağlı olarak bayramların buruk geçtiğine de mesajında yer veren Kısacık, “Son yıllarda bayramlarımız maalesef hüzünlü ve buruk geçmekte. Ekonomik kriz, pandemi, deprem afetinden etkilenen milletimiz bu sene de Ramazan Bayramına Gazze’de, her gün yeni bir acı haber aldığımız insanlık dışı vahşetin verdiği üzüntü ile giriyor. Ama Aziz Milletimiz, sahip olduğu yüksek irfan ve toplumsal ahlakla zor durumlar karşısında gösterdiği feraseti ve metaneti yine göstererek Ramazan Ayı’nın getirmiş olduğu paylaşma ve dayanışma duygularıyla zor durumda olan mazlumların yanında olmayı bilmiş ve elinden geldiğince insanlığa örnek olacak şekilde hareket etmiştir. Bu ferasetli duruşu ve metanetiyle milletimiz Ramazan Ayı’nın önemine uygun bir manevi havayı tam anlamıyla yaşamıştır. Ramazan Bayramımız da bu metanet ve maneviyatla hepimize huzur getirecektir. Ben bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı Hemşehrilerim olmak üzere; milletimizin ve İslam Alemi’nin Mübarek Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir bayram geçirmeleri dileğiyle, selam ve saygılarımı sunuyorum”, sözleriyle tüm Adanalıların ve vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak mesajını tamamladı.

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal’dan Ramazan Bayramı mesajı

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

09-04-2024