DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar: “Müzakerenin, istişarenin, ortak aklın simgesi bu yüce Meclis kimsenin noteri olamaz”

31-10-2023
DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar: “Müzakerenin, istişarenin, ortak aklın simgesi bu yüce Meclis kimsenin noteri olamaz”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak üzere söz alan DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, 1. Meclis’in hangi şartlar altında çalıştığına değinerek bugünkü durumunu özetledi.

Avşar, “Ülke dört cephede taarruz altındayken, yedi düvel kirli emelleriyle Anadolu’nun boğazını sıkarken bu ahval altında milli iradenin tecilligahı bu yüce Meclis ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla çalışıyordu” dedi.

 1. Meclis ile ilgili “Her mebusun fikri hür ve muteberdi” diyen Avşar, “600 milletvekiline rağmen, tam bir kriz ortamında olan ülke ahvali, ret politikasıyla örtbas edilmekte, müzakere ve ortak akıl saf dışı bırakılmaktadır” şeklinde sözlerini sürdürdü.
 2. Yasama Döneminde; onlarca araştırma önergesinin kabul edilmediğini, muhalefetin önerdiği kanun tekliflerinin reddedildiğini, binlerce soru önergesinin cevaplanmadığını vurgulayan Avşar, bu duruma “Müzakerenin, istişarenin, ortak aklın simgesi bu yüce Meclis kimsenin noteri olamaz” sözleriyle tepki gösterdi.

Avşar, Meclis’in gerçek iradesine tekrar kavuşturulması için gayret içinde olduklarını, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıklarını ifade etti.

SONRAKİ HABER

Burak Dalgın, TBMM Genel Kurulu’nda 12. Kalkınma Planı’nı değerlendirdi: “Kalkınmanın da demokrasinin de hukuk devletinin de mihenk taşı orta direktir; 12. Kalkınma Planı’nda orta direğin adı yok”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


          

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

31-10-2023