DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: “Bu mübarek gecede dualarımız depremde yitirdiğimiz canlarımız için”

06-02-2024
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: “Bu mübarek gecede dualarımız depremde yitirdiğimiz canlarımız için”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, Miraç Gecesinin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, “Bu mübarek gecede dualarımız depremde yitirdiğimiz canlarımız için” dedi.

Miraç Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayan DEVA Partili Karal, Türkiye'nin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük deprem felaketinin yaşandığı 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümü olduğunu anımsattı.

“Yılın en kısa ayıydı ama tarihin en uzun acısı yazıldı 6 Şubat'ta”

Şubat’ın yılın en kısa ayı olmasına rağmen 6 Şubat’ta tarihin en uzun acısının yazıldığını belirten Milletvekili Karal, “6 Şubat’ta yüreklere kor düştü, içimizde dinmeyen acılar büyüdü, gözyaşlarımız kurudu, binlerce hikaye enkaz altında kaldı. Son 100 yılın en büyük felaketinin üzerinden tam 1 yıl geçti ama acımız hiç geçmedi. Üstadın 'bazı acılardan al ilacını' dediği gibi, yeniden hayata tutunmak ve yaralarımızı sarmak için bize düşen acımızı dindirmek oldu.” diye konuştu.

Karal, bir daha aynı acıların tekerrür etmemesi için yerel yönetimler ve merkezi hükümetin ortak anlayış birliği içerisinde tüm önlemleri alması gerektiğini vurguladı. Karal, Miraç Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerde yükseliş için büyük bir fırsat. Bu mübarek gecenin asrın felaketinin yıldönümünü yaşadığımız bugünlerde birlik, beraberlik ve dayanışmaya vesile olmasını diliyorum. Miraç Gecesi vesilesiyle deprem bölgesinde yitirdiğimiz kardeşlerimize bir kez daha Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Bu mübarek gecede dualarımız deprem felaketinde ahirete irtihal eden vatandaşlarımız için. Rabbim bu gecenin yüzü hürmetine ülkemizin ve milletimizin yardımcısı olsun; her türlü afetten, musibetten bizleri korusun. Miraç Kandilimiz mübarek, dualarımız kabul olsun.”

SONRAKİ HABER

Elif Esen ve Evrim Rızvanoğlu ortak açıklamada bulundu: “Oylarınızı hizmete karşı bir rüşvet olarak alan bu anlayışa dur demenin zamanı geldi!”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

06-02-2024