DEVA Partili Ösen, Sayıştay’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı Raporundaki Taşınır Ve Taşınmazlar İle İlgili Tespitin Son Durumunu Bakan Ersoy’a Sordu

19-10-2023
DEVA Partili Ösen, Sayıştay’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı Raporundaki Taşınır Ve Taşınmazlar İle İlgili Tespitin Son Durumunu Bakan Ersoy’a Sordu

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, 2021 yılı Sayıştay Kamu İdareleri Denetim Raporları Kültür ve Turizm Bakanlığı Raporu’nda yer alan “Kayıt İşlemi Yapılmayan Taşınırların ve Taşınmazların Değer Tespitinin Yapılmaması ve Muhasebe Kayıtlarına Alınmaması ve Hibe Edilmesi Gereken Araçların Hibe Edilmemesi, Hibe Alınan Araçların ise Envanter Kayıtlarının Yapılmadığı” tespiti ile ilgili 2022 raporunda herhangi bir ifade bulunmamasından dolayı durumun aydınlatılması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi verdi.

‘Bakanlık bünyesine ait taşınırların ve taşınmazların kaybolma veya çalınma durumu var mıdır?’

Ösen, soru önergesinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle şu soruları sordu:

1- Bahse konu taşınırların ve taşınmazların güncel sayısı, piyasa değeri nedir? Muhasebe kayıtları altına girmiş midir?

2- Konunun 2022 Sayıştay Raporu’nda tespit edilmemiş olmasının sebebi nedir? Taşınırlar ve taşınmazlar kurum bünyesinde bulunmakta mıdır?

3- Bakanlık bünyesine ait taşınırların ve taşınmazların geçen süre içerisinde kaybolma veya çalınma durumu var mıdır?

 

SONRAKİ HABER

DEVA Partili milletvekilleri, İsrail'in hastane katliamını, İsrail Büyükelçiliği önünde protesto etti: “Bu, tarihte eşi benzeri çok az görülmüş, insanlık suçudur”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

19-10-2023