DEVA Partili Ekmen’den seçmene çağrı: “Lütfen sandığa küsmeyin, demokratik tercihinizi yapın!”

28-03-2024
DEVA Partili Ekmen’den seçmene çağrı: “Lütfen sandığa küsmeyin, demokratik tercihinizi yapın!”

Mersin’de saha çalışmalarını sürdüren DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, seçmene demokrasiye sahip çıkma çağrısında bulundu.

Tarihin en yüksek katılımlı seçiminin ardından düşük katılımlı bir seçime doğru gittiğimize dair bir kanaate vardığını belirten Ekmen, muhalif seçmende bezginlik ve genel gidişata tepki gördüğünü ifade etti. Benzer bıkkınlık ve sandığa gitmeme eğiliminin iktidara oy vermiş seçmende de olduğunu belirten Ekmen, iktidara destek vermiş olsa da emeklinin perişan halde olduğunu, asgari ücretli ve dar gelirlinin ekonomik darboğazın içinde olduğunu, muhafazakâr ve İslamcı camianın ise Gazze’deki 30 bini aşkın şehide rağmen ticaretin devam etmesi kızgınlığı içerisinde olduğunu ifade etti.

Seçmenin sandığa gidip demokrasiye sahip çıkması gerektiğini söyleyen Ekmen, seçmene şu çağrıda bulundu:

“Ülkemize sahip çıkmak için elimizde siyasetten başka bir argüman yok. Vatandaş olarak o oy pusulasından daha kıymetli ve daha etkili bir aracımız yok. Hepimiz sandığa gideceğiz ve inandığımız değerlere en yakın muhalif partilerden birine oy vereceğiz. Bunun başka bir çaresi yok. Sandığa katılım düştüğünde iktidarın oyunun oransal olarak artacağını bilmemiz gerekiyor. Eğer yaşanan ekonomik ve siyasal krizlerden rahatsız oluyorsanız lütfen sorumluluğumuzun bilincine varıp sandığa küsmeyelim ve demokratik tercihimizi en güzel şekilde kullanalım. Sizi Deva Partisi ve Genel başkanı Sayın Ali Babacan’ın siyasetteki sesini, soluğunu kuvvetlendirmeye ve önümüzdeki dönemde bir umut olmak için bizlere güç vermeye davet ediyorum.”

Milletvekili Ekmen son olarak “iktidar ve muhalefet partilerinin yanlışlarına karşın Deva partisinin gerçek bir alternatif olduğunu” vurgulayarak çağrısını bitirdi.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Ekmen: “KKM, Türkiye’de tarihin en büyük servet transferine yol açmıştır”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

28-03-2024