DEVA Partili Avşar; “Manevi özlemler yerini maddi kaygılara bıraktı.”

15-06-2024
DEVA Partili Avşar; “Manevi özlemler yerini maddi kaygılara bıraktı.”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Kurban Bayramı münasebetiyle yaptığı videolu paylaşımda, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan dolayı bayramda manevi özlemlerin yerini maddi kaygılara bıraktığını söyledi. Eski bayramları anımsatan Avşar, “Büyüklerimiz nerede o eski bayramlar diyordu. Şimdi biz emekli ikramiyesiyle kurban kesildiği bayramlara nerede o eski bayramlar diyoruz” ifadesini kullandı.

Avşar, mesajında; zamanı gelen emeklinin gönül rahatlığıyla gençlere yerini bıraktığı, asgari ücretin ortalama ücret olmadığı, memurun-işçinin aybaşını dört gözle beklemediği, esnafın-sanayicinin gönül rahatlığıyla kepenklerini açtığı, çiftçinin-üreticinin ‘toprak ana’ diyerek toprağı tekrar bağrına bastığı, gençlerin geleceğe umutla baktığı müreffeh ve mutlu günler için dur durak demeden çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Avşar, “Büyüklerimiz bayram gelince, ziyaretlerin daha sık olduğu daha kalabalık geçen bayramlar için nerede o eski bayramlar derdi. Şimdiyse bir emekli ikramiyesiyle kurban kesilebildiği, asgari ücretle bayram alışverişinin yapılabildiği, çocuklara ve torunlara rahatça bayram harçlığı verilen bayramlar için nerede o eski bayramlar diyoruz.” ifadelerine yerdi.

Açlık sınırının 19 bine dayandığı bir yerde kurban kesmekten söz etmek mümkün mü?

Açlık sınırının 19 bine dayandığı bir yerde kurban vecibesini yerine getirebilmenin bile çok zorlaştığını aktaran Avşar, “Türkiye’yi pahalı ekonomi deneyleriyle bu hale getiren iktidar sağ olsun, bayramlarda manevi özlemlerin yerini artık maddi kaygılar aldı.” dedi.

Sayın Şimşek maşallah bayram seyran, yaz kış demiyor ‘biz batırdık siz ödeyin’ politikalarına tam gaz devam ediyor.

Avşar, son açıklanan buğday taban fiyatlarına da değindi. “Bu da yetmezmiş gibi milyonlarca çiftçi de maliyetin altında açıklanan arpa, buğday fiyatlarından dolayı bayramı buruk karşılıyor.” dedi.

Mahvedilen ekonominin faturasının emekliye, emekçiye, depremzedeye ve çiftçiye kesildiğini dile getiren Avşar, Bakan Şimşek’in “bayram seyran, yaz kış demeden ‘biz batırdık siz ödeyin’ politikalarına tam gaz devam ettiğini” söyledi.

Ülkenin, bir tarafta varlık içinde yüzen mutlu azınlığı diğer tarafta kurban dahi kesemeyecek milyonları var.

‘Türkiye’nin içler acısı tablosu’ diyerek bir tarafta malum emekli aylıkları, asgari ücret, açlık ve yoksulluk rakamları ortadayken, diğer taraftan servetine servet katan bir azınlığın olduğunu söyleyen Avşar; “Ülkenin varlık içinde bayramı karşılayan mutlu bir azınlığına karşın kurban dahi kesemeyecek milyonları var.” diye konuştu.

Milletimize adeta varlık içinde yokluk yaşatılıyor ve bunun tek açıklaması var; kötü yönetim.

Milletin bu durumdan çok muzdarip olduğunu kaydeden Avşar, “Keşke daha iyi dileklerle bir bayram mesajı paylaşabilseydim ama memleketimizin bayram tablosu budur. Milletimize adeta varlık içinde yokluk yaşatılıyor ve bunun tek açıklaması var; kötü yönetim.” dedi.

Bu tabloyla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Avşar, “Biz, bu bayramda da ve bundan sonraki günlerde de bu tabloyla mücadele etmeye devam edeceğiz. Zamanı gelen emeklinin gönül rahatlığıyla gençlere yerini bıraktığı, asgari ücretin ortalama ücret olmadığı, memurun-işçinin ay başını dört gözle beklemediği, esnafın-sanayicinin gönül rahatlığıyla kepenklerini açtığı, çiftçinin-üreticinin ‘toprak ana’ diyerek toprağı tekrar bağrına bastığı, gençlerin geleceğe umutla baktığı o müreffeh ve mutlu günler için dur durak demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutlar, ‘bayram’ gibi yaşayacağımız nice bayramlar diliyorum.” diye konuştu.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Ekmen: “Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

15-06-2024