Sizinle Birlikte Büyüyoruz

Değerli Vatandaşlarımız,

DEVA Partisi ülkemizin en yeni, en genç partisidir.

Demokrasimizi güçlendirmek, Türkiye’mizi insan haklarına saygılı, adalet bilinci gelişmiş, daha huzurlu ve daha gelişmiş bir ülke yapmak üzere yola çıkıyoruz.

Karşı karşıya olduğumuz sorunları aşabilmek için yeni bir vizyonla her alanda yeni stratejiler, yeni programlar, yeni planlar hazırlıyoruz.

Demokrasilerde meşru çözüm yolu siyasettir. Biz de Türkiye’nin sorunlarını siyasetle çözeceğiz.

Tüm Türkiye’ye hitap edebilmek için hareketimizin ülkemizin sorunlarına cevap olabilmesi gerekiyor. Bunun için sıfırdan başlayarak, kurduğumuz yeni partimizle siyasette beyaz bir sayfa açıyoruz.

Çalışmalarımıza başlarken, her şeyden önce “ilkeli siyaset” yapma sözü veriyoruz.

Temel değerlerimiz, İnsan haklarına saygılı olmak, özgür bir ortamda, çoğulcu demokrasiyi hayata geçirmek ve hukukun üstünlüğünü sağlamaktır.

Ülkemizde adaleti yeniden tesis etmek, işi ehline vermek, kararları istişareyle almak, kurumların itibarını korumak, şeffaf olmak ve en önemlisi “önce insan demek” de temel ilkelerimiz olacaktır.

Birlikte çalışacağımız kişileri belirlerken iki temel kriterimiz bulunmaktadır: Birincisi iyi insan olması, ikincisi de işinde iyi olmasıdır. Kişileri hiçbir zaman inancına, etnik kökenine, hayat görüşüne göre değerlendirmedik; bundan sonra da bu ilkelere titizlikle riayet edeceğiz.

Ülkemiz uzun bir süredir gerginlik politikalarından yorgun düştü. Biz Yeni Parti olarak ümit siyaseti yapacağız, korku siyaseti yapmayacağız. Dürüst, akılcı, serinkanlı, sakin ve incelikli bir dil kullanacağız.

Partimizi kurma hazırlıkları sırasında toplumumuzun her kesiminden büyük ilgi gördük. İnternet üzerinde açtığımız iletişim kanallarından çok sayıda vatandaşımız bize desteklerini iletti. Genci-yaşlısı on binlerce vatandaşımız henüz partimiz kurulmadan bu harekete “gönüllü” olarak katkı sunmak istedi. Bu ilgiden dolayı bize yazan, destek vadeden eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Partimiz kurulduktan sonra şimdi resmi web sitemiz üzerinden iletişim kanallarımızı daha da genişleterek sizlerle etkileşimimizi sürdüreceğiz. Bize ilettiğiniz görüşleri çalışmalarımızda her zaman dikkate alacağız.

Web sitemizde farklı iletişim kanallarımız var.

Bize Yazın

“Bize Yazın” düğmesini tıklayarak bize her konuda yazabilirsiniz. Şikâyetlerinizi, dileklerinizi ve gönüllü olma taleplerinizi bu başlık üzerinden bize her zaman iletebilirsiniz.

Üye Olun

Yeni Parti olarak üyelik başvurularını da İnternet üzerinden alabilecek bir teknik altyapı kurduk. Bizim ilkelerimizi benimsiyor ve bu siyasi hareketin içinde olmayı arzu ediyorsanız “Üye Olun” düğmesini tıklayarak üyelik başvurunuzu yapabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde üye sayımızı artırıp sizlerin desteğiyle gücümüze güç katmak istiyoruz.

Serbest Kürsü

Ülkemizin geleceğiyle ilgili konularda düşünceleriniz, projeleriniz, hayalleriniz varsa bunları yalnız bizimle değil, İnternet sitemizi ziyaret eden milyonlarca vatandaşımızla da paylaşabilirsiniz. Yayınlanmasına onay verdiğiniz takdirde, Serbest Kürsü düğmesini tıklayarak yaptığınız paylaşımlardan seçtiğimiz metinleri İnternet sitemizde yayınlayacağız.

Bağış Yapın

Yeni Parti’yi kurarken hiçbir kişiden ve gruptan mali destek almadık. Bundan sonra da, diğer alanlarda olduğu gibi mali konularda da hiçbir gruba bağımlı olmamayı hedefliyoruz. Çalışmalarımıza katkıda bulunmayı arzu ediyor, mali yönden de güçlenmemizi istiyorsanız “Bağış Yapın” düğmesini tıklayarak bize katkıda bulunabilirsiniz. Gelirlerimizin toplanmasında ve harcamalarımızda şeffaf olacağımıza dair söz veriyoruz.

Sizinle iletişim halinde olmayı arzu ediyor, güzel yarınları birlikte inşa etmek üzere, aynı ilkeleri paylaştığımız vatandaşlarımızı Yeni Parti’ye katılmaya davet ediyoruz.