Yeneroğlu’ndan Halk TV’ye verilen cezaya tepki: ‘RTÜK, tetikçilik yapıyor’

14-09-2022
Yeneroğlu’ndan Halk TV’ye verilen cezaya tepki: ‘RTÜK, tetikçilik yapıyor’

DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Halk TV’ye verilen cezalara tepki gösterdi: “RTÜK, iktidarın tetikçiliğini yapmaya devam ediyor. Tüm kurumlarımızı zehirlendikleri bu güçten kurtaracağız.”

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Halk TV’ye verilen cezaları duyurdu. Bunun üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, RTÜK’e tepki gösterdi. Yeneroğlu şu paylaşımlarda bulundu:

‘Halk gerçekleri öğrenecek’

“Bağımsız ve tarafsız olması gereken RTÜK, iktidarın tetikçiliğini yapmaya devam ediyor ve iktidarın talimatları doğrultusunda Anayasa'yı yok sayıyor. Ne yaparsanız yapın halk mutlaka gerçekleri öğrenecek. Tüm kurumlarımızı zehirlendikleri bu güçten kurtaracağız!”

‘Haber alma özgürlüğü engelleniyor’

“RTÜK, iktidarın sansür kurumu ve sopası olarak basın ve medya organlarını keyfi biçimde cezalandırmaktadır. Haber alma özgürlüğünü, çoğulcu bir anlayışla kamuoyunun aydınlatılmasını, bilgi ve düşüncelerin yayılmasını, RTÜK tamiri imkânsız bir şekilde engellemektedir.”

‘RTÜK, medyayı dizayn görevini üstlendi’

“RTÜK tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesine aykırı olarak medyayı dizayn etme görevini üstlenmiştir. RTÜK kamu gücünü kullanarak, iktidarı rahatsız eden ve eleştiren ifadelerin televizyon ekranlarına yansıtılmaması çabasında, halkın doğru bilgi alma hakkı engellenmektedir.”

‘Tüm demokratik toplum hedef alındı’

“DEVA Partisi olarak RTÜK tarafından Halk TV’ye verilen cezanın hukuksuz olduğunu, tüm demokratik toplumu hedef aldığını, maksadın susturma ve sindirme olduğunu ve dolayısıyla tüm siyasi partiler ve demokratlar tarafından reddedilmesi gerektiğini kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi’nden öğretmenlere özel yol haritası

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

14-09-2022