Seda Kaya Ösen, 6 Yıldır tamamlanamayan Tire-Belevi bağlantı yolunu sordu: “Her yıl çok sayıda ölümlü ve yaralanmalı kaza meydana geliyor”

15-11-2023
Seda Kaya Ösen, 6 Yıldır tamamlanamayan Tire-Belevi bağlantı yolunu sordu: “Her yıl çok sayıda ölümlü ve yaralanmalı kaza meydana geliyor”

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu soru önergesinde, İzmir’in Tire ilçesinden İzmir-Aydın yoluna çıkış sağlayan, Tire-Belevi arası bölünmüş 20 km’lik yol çalışmasının durumunu sordu.

2017 yılında temelleri atılan yolun 6 yıldır bitirilemediğini ifade eden Ösen, “Her yıl, çok sayıda yaralanmalı ve ölümlü trafik kazalarının meydana geldiği Tire-Belevi bağlantı yolunda vatandaşlarımızın can güvenliği sağlanamamaktadır” dedi.

‘Tire-Belevi bağlantı yolunun yapımı, hangi nedenlerle tamamlanamamaktadır?

Ösen, verdiği soru önergesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması istemiyle şu soruları sordu:

1-) Tire-Belevi bölünmüş yol çalışmasında, mevcut durum nedir? Yolun kaç kilometrelik kısmı hizmete açılmış; kaç kilometrelik kısmının ise yapımı devam etmektedir?

2-) Tire-Belevi bölünmüş yol çalışmasının temelinin atıldığı 2017’den günümüze toplam maliyeti ne kadar olmuştur?

3-) Altı yıldır çalışmaları devam eden Tire-Belevi bağlantı yolunun yapımı, hangi nedenlerle tamamlanamamaktadır?

4-) Tire-Belevi bağlantı yolu hangi tarihte tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır?

 

SONRAKİ HABER

Burak Dalgın, özel sektör çalışanlarının eriyen ücretlerini gündeme getirdi: “Kağıt üstünde artan ücretler, yüksek enflasyon ve gelir vergisi dilimleriyle eriyor. Adeta bir illüzyonun kurbanı oluyorlar”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

15-11-2023