DEVA Partili Rızvanoğlu: “Milletimizin hayat kalitesini yükseltmek istiyoruz”

09-06-2023
DEVA Partili Rızvanoğlu: “Milletimizin hayat kalitesini yükseltmek istiyoruz”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Evrim Rızvanoğlu, milletvekilliği dönemi boyunca çevrecilerle sık sık bir araya geleceğini söyledi. Rızvanoğlu, “Milletimizin hayat kalitesini yükseltmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

İlk buluşma bu hafta

Rızvanoğlu, bu amaçla “Çevrenin Sesi Toplantıları” adını verdikleri buluşmalar düzenleyecek. 400’e yakın sivil toplum kuruluşu, akademisyen, uzman ve çevre aktivistinin katılacağı buluşmaların ilki önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek.

DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı görevini üstlendikten sonra çalışma arkadaşlarıyla birlikte benzer toplantılar yaptıklarını söyleyen Rızvanoğlu, “Sivil toplumla baş başa vermekten son derece yüksek verim aldık. Çevre alanında emek veren, araştırmalar yapan, sahada mücadele eden herkesin görüşünden beslenmeye devam edeceğiz. Soluduğu havanın, içtiği suyun ve yaşadığı çevrenin temizliği ve sağlığı ile ilgili kaygıları olan insanlarla sürekli iletişimde olacağız. Çalışmalarımızın neticesinde milletimizin hayat kalitesini yükseltmek istiyoruz” dedi.

“Masa başında kalmayacağız”

Rızvanoğlu, “Bu sayede daha dengeli politikalar geliştirebileceğimize ve doğru bir mücadele sürdürebileceğimize inanıyorum. Masa başında kalmayacağız. Kulağımız çevre için çalışanlarda, bedenimiz doğamızı koruyanlarla yan yana olacak. Hiçbir mağduriyete sessiz kalmayacağız. Köylerde, yaylalarda, kasabalarda veya semtlerde mağduriyet yaşayan, doğasını koruyan herkesin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER

DEVA Meclis’e hızlı başladı, jet soru önergesi Dalgın’dan geldi: “Aylık 10 GB ücretsiz internet hizmeti ne zaman başlayacak?”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

09-06-2023