DEVA Partili Milletvekilleri, Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne Katıldı

11-09-2023
DEVA Partili Milletvekilleri, Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne Katıldı

Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl 742'ncisi düzenlenen Geleneksel Yörük Bayramı veya Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne DEVA Partisi’ni temsilen İstanbul Milletvekili Elif Esen ile Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın katıldı.

Kayı Boyu'nun lideri, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin türbesinin bulunduğu Bilecik'in Söğüt ilçesinde her yılın Eylül ayında düzenlenen ve bu yıl 742'ncisi yapılan Geleneksel Yörük Bayramı veya Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne DEVA Partisini temsilen İstanbul Milletvekili Elif Esen ile Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın katılım sağladı. 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan etkinlikte, protokol konuşmalarını takiben Mehteran konseri, bando gösterisi, Yörüklerin halk oyunları, jandarma bölüğünün ve jandarma helikopterlerinin gösterileri, atlı ekipler ve çeşitli Yörük dernekleri ile gazilerin resmi geçit yürüyüşü izlendi.

Törenlerin ardından yerli ve misafir Yörüklerin kıl çadırlarında ikram edilen şifalı pilav hep birlikte yenildi, ardından diğer çadırlar ziyaret edilerek görüşmeler yapıldı. Törenin ardından Esen, türbe ziyaretleri yaptı ve vatandaşlarla sohbet etti.

DEVA Partisi’nin Bilecik il ve ilçe temsilcileri de törenlerde ve ardından yapılan ziyaretlerde Esen ve Dalgın’a eşlik etti.

SONRAKİ HABER

Ali Babacan Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başlangıcını Değerlendirdiği Bir Video Yayınladı: “Ekonomik kriz ortamı en sert çocuklarımızı ve gençlerimizi etkiliyor”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

11-09-2023