DEVA Partili Ekmen TBMM’de sordu: “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mersin’in turizmini geliştirmek için ne yaptı?”

20-10-2023
DEVA Partili Ekmen TBMM’de sordu: “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mersin’in turizmini geliştirmek için ne yaptı?”

 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Çarşamba günü (18 Ekim) TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) bugüne kadar Mersin ile ilgili hangi faaliyetleri yaptığını sorarak, Mersin’in turizm potansiyelinin yeteri kadar değerlendirilmediğini ve tanıtım çalışmalarının eksikliğini vurguladı.

Ekmen, şu sözleri ifade etti:

Seçim bölgem Mersin, sadece Akdeniz’in değil Türkiye’nin en nadide turizm bölgelerinden biridir. Dünyada çok az yerde aynı anda; inanç-kültür ve tarih turizmi, deniz-güneş-kum, yayla ve gastronomi turizmi ile adrenalin sporları turizmini bir arada tecrübe edemezsiniz. Yine çok az yerde denize girdikten 15 dakika sonra bir yaylada Serin bir havada üşüyemezsiniz. Mersin’de tüm bunları yapabilir, hatta belli aylarda denizden çıkıp 15 dakika sonra kar görebilirsiniz. Tüm bu güzelliklerine rağmen, Mersin maalesef turizm potansiyelinin çok azını bile değerlendirememektedir.

Sorum şu; bu kanun ile yeniden dizayn edilen ve 2019 yılında kurulmuş Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, 2019’dan bu yana Mersin turizminin geliştirilmesi noktasında hangi projeleri geliştirmiş, hangi faaliyetleri icra etmiştir?”

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Karal, fındıktaki verim kaybını meclis gündemine taşıdı: “Dünyanın en kaliteli fındığının üretildiği Türkiye’de %20’lere varan verim kaybı nedeniyle acil bir eylem planı düşünülmekte midir?”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

20-10-2023