DEVA Partili Ekmen, mısır ve pamuk fiyatlarına dikkat çekti: “Mısır ve pamuk fiyatları çiftçinin maliyetini bile karşılamıyor!”

23-10-2023
DEVA Partili Ekmen, mısır ve pamuk fiyatlarına dikkat çekti: “Mısır ve pamuk fiyatları çiftçinin maliyetini bile karşılamıyor!”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Remzi Kaymak ve il teşkilatıyla birlikte Diyarbakır’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ziyaretleri kapsamında Diyarbakır’da bulunan Ekmen, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne gelerek Başkan Alican Ebedinoğlu ve yönetimini ziyaret etti.

Daha sonrasında Yenişehir Ziraat Odası’nı ziyaret eden Ekmen, Başkan Süleyman İskenderoğlu ile mısır ve pamuk fiyatları başta olmak üzere çiftçinin su, elektrik ve artan maliyetlerle ilgili sorunlarını konuştu. Mısır ve pamuk fiyatlarının kabul edilemez olduğunu belirten Ekmen, fiyatların çiftçinin maliyetini bile karşılamadığını ifade ederek, fiyat artışı ve çiftçiye destek talebinin önemli olduğunu vurguladı. Ardından Yenişehir’de esnaf ziyaretinde bulunan Ekmen, esnafın sorunlarını dinledi.

Ziyaretleri kapsamında Amida Haber’in kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katılan Ekmen, Amida Haber’i tebrik etti ve yerel basının önemine atıfta bulundu.

Ekmen, Kürt Çalışmaları Merkezi’nin düzenlediği Kürt Barometresi Projesi’nin Diyarbakır’daki tanıtım toplantısına katıldı. Kürt toplumunun değişimi, Kürt meselesi, kimlik ve dil sorunlarının konuşulduğu toplantıda, Kürt Çalışmaları Merkezi’nin projesi tanıtıldı.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Ekmen, TBMM’nin lüks araç kiralama ihalesini eleştirdi: “Bu durum, halkımızın içinde bulunduğu ekonomik kriz ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yayınladığı Tasarruf Genelgesi ile açıkça çelişmektedir”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

23-10-2023