DEVA Partili Avşar; “Madımak bir insanlık suçudur, zamanaşımına uğrayamaz.”

02-07-2024
DEVA Partili Avşar; “Madımak bir insanlık suçudur, zamanaşımına uğrayamaz.”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Meclis’te yaptığı konuşmada, Madımak’ta yakılarak katledilen 33 vatandaşımızı andı. Avşar, “2 Temmuz 1993’te 33 vatandaşımızın yakılarak can verdiği bir olayın zaman aşımına uğraması kabul edilir bir şey değildir. İnsanlığa karşı işlenen bu dava yeniden açılmalı ve perde arkasındaki organizatörler ortaya çıkarılmalıdır” diye konuştu.

“Yası hiç bitmeyen bu acının yıl dönümde 33 canımızı saygı ve rahmetle anıyorum.”

“Aşk ile semaha duranları, gençleri, çocukları, aydınları ve sanatçıları 2 Temmuz 1993’te Madımak otelinde katlettiler.” diyen Avşar, “Yası hiç bitmeyen bu acının yıl dönümde 33 canımızı saygı ve rahmetle anıyorum.” ifadesini kullandı.

“Madımak bir insanlık suçudur, verilen karar yok hükmündedir.”

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinin 14 Eylül 2023’te verdiği zamanaşımı kararına değinen Avşar, “Madımak otel katliamı davasında Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi 14 Eylül 2023’te verdiği zamanaşımı kararı 2 Temmuz’un acısını milyonlara bir kez daha yaşatmıştır. Bu karar yok hükmündedir.” dedi.

“33 aydınımız inancı ve fikirlerinden dolayı katledildi.”

Madımak’ta 33 vatandaşımızın inancı ve fikirlerinden dolayı katledildiğini kaydeden Avşar, “Bu bir insanlık suçudur ve insanlığa karşı işlenen suçlarda zamanaşımı olmaz” diye konuştu.

“Madımak davası yeniden açılmalı ve perde arkasındaki karanlık organizatörler ortaya çıkarılmalıdır.”

Avşar, benzer olayların yaşanmaması için Madımak davasının yeniden açılmasını talep ederek, karanlık organizatörlerin ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Karal: AK Parti, kendi aslanlarını çakallara yem etti

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

02-07-2024