Burak Dalgın, TBMM kürsüsünden seslendi: “Sakın bu milleti sahipsiz zannetmeyin!”

27-06-2024
Burak Dalgın, TBMM kürsüsünden seslendi: “Sakın bu milleti sahipsiz zannetmeyin!”

DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda, blok zincir ve kripto varlıkların önemine değinirken, gündemdeki vergi paketi hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Sözlerine kripto paranın hızla yaygınlaştığını belirterek başlayan DEVA Partili Dalgın, “Binance firmasının araştırması, ülkemizde beş yetişkinden ikisinin kripto para sahibi olduğunu söylüyor. Chainanalysis firması, ülkemizi işlem hacminde ABD, Hindistan ve İngiltere’nin ardından dördüncü sırada gösteriyor. Kripto varlıkların doğası itibariyle verilere temkinle yaklaşmakta yarar var. Ancak sektörün ülkemizde ciddi bir yaygınlığa ulaştığı aşikâr.” dedi.

“Türkiye’nin yarına atılımı için prensibimiz ‘takip değil, teknolojik sıçrama’ olmak zorundadır”

Bitcoin’in çıkışının üzerinden 16 yıl geçtiğini hatırlatan Burak Dalgın, “Önümüzdeki kanun önemli bir ilk adım atıyor. Tüketiciyi koruma ve borsaları düzenleme açısından olumlu buluyoruz.  Ancak, bu maalesef çok gecikmiş, yetersiz ve vizyonsuz bir adım. Türkiye bu konularda ağır ağır ilerleyerek, dar bürokratik yaklaşımlara hapsolarak, yabancı ülkeleri takip ederek refah yaratamaz. Türkiye’nin yarına atılımı için prensibimiz ‘takip değil, teknolojik sıçrama’ olmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

“Sakın bu milleti sahipsiz sanmayın!”

Konuşmasında gündemde olan vergi paketine de değinen Balıkesir Milletvekili Dalgın, hükümete uyarılarda bulundu.

Dalgın, “Sakın karşımıza tahsildar edasıyla, Düyun-u Umumiye komiseri bakışıyla gelmeyin. Sakın karşımıza yine bir tersine Robin Hood paketiyle gelmeyin. Kuryenin ücretinden, garsonun bahşişinden, özel sektör çalışanının maaşından alırız, bütçenin kanını emen parazit şirketlere ödeme yaparız, kodamanların vergi borcunu sileriz diye düşünmeyin. En önemlisi, sakın bu milleti sahipsiz zannetmeyin! Çünkü, sizin New York’u düşündüğünüz kadar biz Balıkesir’i düşünüyoruz. Sizin Londra’yı düşündüğünüz kadar biz Konya’yı düşünüyoruz, sizin Hong Kong’u düşündüğünüz kadar biz Diyarbakır’ı düşünüyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi Sözcüsü Şahin: “Vergi paketinin yasa teklifi haline gelmeden kamuoyuna servis edilmiş olması oldukça manidardır”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

27-06-2024