Bakan Uraloğlu’ndan DEVA Partili Ekmen’e iyi haber: “Çukurova Havalimanı’nın 2024 yılı Ocak ayı içerisinde hizmete verilmesi planlanmaktadır”

17-12-2023
Bakan Uraloğlu’ndan DEVA Partili Ekmen’e iyi haber: “Çukurova Havalimanı’nın 2024 yılı Ocak ayı içerisinde hizmete verilmesi planlanmaktadır”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, 23 Kasım 2023 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’na Çukurova Havalimanı ile ilgili soru yöneltti. Sayın Bakan süre yetersizliğinden dolayı soruyu yazılı olarak yanıtladı ve Mehmet Emin Ekmen’e müjdeyi vermiş oldu.

Ekmen, “Yıllardır bitirilemeyen Çukurova Havalimanı hangi tarihte bitirilecektir? Çukurova Havalimanı 13 yıldır neden açılamıyor? Çukurova Havalimanı ihalesi 2011 yılında yapıldı. Defalarca bitirme sözü verilen Çukurova Havalimanı için sunumunuzda 2024 Ocak ayında açılacağını söylediniz. Tarih kesin midir?” sorusunu sordu.

Bakan Uraloğlu ise “Çukurova Havalimanının 2024 yılı Ocak ayı içerisinde hizmete verilmesi planlanmaktadır.” cevabını yazılı olarak verdi.

Mehmet Emin Ekmen, Bakanlığın bu cevabı üzerine Çukurova Havalimanı için hayırlı olsun müjdesini verdi. Ekmen, açılışı defalarca kez ertelendiği halde Bakan Uraloğlu’nun bu sözünün kıymetli olduğunu ve takipçisi olacaklarını belirtti.

 

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Karal: “’İstanbul’da kiralık ev bulamadım’ diyenlerin teşhisi doğru ama tedavi bulmaları, çözüm üretmeleri mümkün değil”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

17-12-2023