Babacan İzmir Mitingi’nde gençlere seslendi: ‘Hedefimiz her alanda Avrupa standartlarını yakalamak’

30-04-2023
Babacan İzmir Mitingi’nde gençlere seslendi: ‘Hedefimiz her alanda Avrupa standartlarını yakalamak’

DEVA Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ali Babacan, İzmir’deki Büyük Millet Buluşması’nda konuştu. Babacan, ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gündoğdu Meydanı’nı dolduran İzmir mitinginde gençlere seslendi. Babacan şunları söyledi:

‘Sizlere bir gençlik borcumuz var, farkındayız’

“Bu iktidar ‘İş var ama gençler iş beğenmiyor” diyor. Beğenmediğiniz ne varsa haklısınız. Bugünkü hayatınız, çocukken hayal ettiğiniz hayata benzemiyorsa, bu ülkede yarınlarınızı göremiyorsanız elbette beğenmeyeceksiniz. Biz de beğenmiyoruz. Genç arkadaşlarıma sesleniyorum: Bu ülkenin sizlere bir ‘gençlik’ borcu var! Sizlere bir ‘gençlik’ borcumuz var, farkındayız.”

‘Türkiye en yüksek standartları hak ediyor’

“Bizim hedefimiz, her alanda Türkiye’yi Avrupa standartlarını yakalamış bir Türkiye.  Çünkü Türkiye, her alanda en iyisini hak ediyor.  Demokraside, temel hak ve özgürlüklerde, hukukun üstünlüğünde, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, sanatta, hayatın her alanında, ülkemiz en yüksek standartları hak ediyor.”

Eurovision mesajı verdi, Türkiye’ye gelen efsane müzisyenleri hatırlattı

“Türkiye dünyadan koptu, içine kapandı. 13 Mayıs’ta Avrupalı gençler Eurovision şarkı yarışmasını konuşacak. Türkiye katılmıyor bile. 2003 yılında Sertab Erener ‘Everyway that I can’ diyerek bize büyük bir gurur yaşatmıştı. Birinci olmuştu. Yine aynı gururu yaşayacağız. Madonna’yı, Metallica’yı, Rammstein’ı, Roger Waters’ı, Rihanna’yı, U2’yu ve çok sayıda müzisyeni kendi ülkemizde ağırladık. Hepsi geldi Türkiye’ye. Türkiye düzgün yönetildiğinde bütün Avrupa ve dünyanın gözbebeği oluyor. Yine dinleyeceğiz.”

TOGG: Gençler alıp binsin diye imkân yaratacağız

“TOGG hayali olan gençler, hayalinizdekilerin en iyisine layıksınız. İktidar ‘İşte ürettik’ diyor ama vatandaşlarımız uzaktan seyrediyor. Biz gençler alıp binsin diye imkân yaratacağız. Telefon almak, bilgisayar almak, araba almak, ev almak hayal olmaktan çıkacak. İnanın, bütün bunlar çok çabuk gerçekleşecek.”

‘İki tercih var: Kara kış mı, bahar mı? Biz bahar diyoruz’

“14 Mayıstaki seçim, aslında bir referandum. İki tercih var önümüzde. Otoriterlik mi; demokrasi mi? Keyfilik mi; hukuk mu? Baskı mı; özgürlük mü? Tek akıl mı; ortak akıl mı? Korku mu; umut mu? Öfke mi; sevgi mi? Kriz mi; hukuk mu? Yoksulluk mu; zenginlik mi? Kara kış mı; bahar mı? Biz bahar diyoruz, bahar!”

SONRAKİ HABER

Ali Babacan: ‘Türkiye’yi bölgemizin en güçlü ekonomisi yapacağız’

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

30-04-2023