Babacan ile Ortaylı’nın yayınına yorum yağdı, Babacan yanıt yazdı: ‘Umudumuz dipdiri’

19-12-2022
Babacan ile Ortaylı’nın yayınına yorum yağdı, Babacan yanıt yazdı: ‘Umudumuz dipdiri’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan YouTube kanalındaki “Ali Babacan ile Bi’ Kahve” programına önceki gün (17 Aralık) Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı konuk aldı. Bir gün içinde 300 bini aşkın kullanıcı tarafından izlenen programa vatandaşlardan yorum yağdı.

Babacan yorumlara yanıt yazdı: “Ülkemizin yolu açık”

Yorumların bir kısmını yanıtlayan Babacan, “Ali Bey bu umutsuz ve yorgun halka lütfen hak ettiği refahı getirin. Çok yorgunuz, çok kızgınız. Dertten tasadan ülkemizin keyfini çıkartamıyoruz. Vatanımızın nasıl bir cennet olduğunu unuttuk bile. Hatırlamamız gerek çok şey var” yazan bir vatandaşa “Ülkemizin yolu açık, umutlu olmaktan vazgeçmiyoruz” dedi.

‘Esnafım, her akşam hesap kitap konuşuyoruz’

Yorumlardan ve Babacan’ın yanıtlarından bazıları şöyle:

Yorum: “Ali Bey ben bir esnafım. Dükkânı kapatıp eve geldim. Akşam yemeğinden sonra hanımla birlikte oturduk, çay kahve içerken sizi izledik. Her akşam hesap kitap konuşuyoruz. Artan maliyetlerin belimizi büktüğü, sattığımız malı yerine koyamadığımız şu günlerde sizi dinlediğimiz her an umut doluyoruz. Bir kez daha siyasette sizin gibi işinin ehli bir lideri ve değerli konuğunu izlemekten keyif aldık. Başarılarınız daim olsun. Memleketin size çok ihtiyacı var.”

Ali Babacan: “Esnaflıktan gelme biri olarak sizi çok iyi anlıyorum İsmail Bey. Ağzımızın tadı kalmadı, nefes almakta zorlanıyoruz. Ama umudumuz dipdiri. Bu kabustan hızlıca çıkıp huzurlu bir nefes alacağımızı biliyorum. Hep beraber başaracağız.”

‘Tır şoförüyüm, üslubunuzu oğluma aşılamak için çalışıyorum’

Yorum: “Kıymetli Ali Bey, ben cahil bir tır şoförüyüm. Sizin üslubunuzu oğluma aşılamak için gece gündüz çalışıyorum. Umarım hep birlikte, İlber Hocamızın katkılarıyla 15 yaşındaki oğlum için geleceği güzel bir ülke bırakabiliriz.”

Ali Babacan: “Estağfurullah Mustafa Bey. Hep beraber gecemizi gündüzümüze katıp güzel, özgür ve zengin bir ülke olmayı başaracağız. Oğlunuza ve tüm ailenize selamlar.”

‘KHK’lıyım, hukuk devletini sabırsızlıkla bekliyorum’

Yorum: “Muhteşem bir sohbet olmuş. Bir KHK’lı olarak adaletin tekrardan ayağa kaldırılıp hukuk devletine dönüşümüzü sabırsızlıkla bekliyorum.”

Ali Babacan: “Yapılan hukuksuzlukları ve yargı kararına rağmen tecelli etmeyen adaleti çok iyi biliyoruz. Geçtiğimiz günlerin telafisi yok ama yarınlar bizim elimizde.”

‘Masada böyle bir değerin olması güven veriyor’

Yorum: “Babacan’ın Saraçhane konuşması ve bu programdan sonra saygım büyük ölçüde arttı. Masada böyle bir değerin olması güven veriyor. Bir an önce topluma fikirlerinizin ulaşması dileğiyle.”

Ali Babacan: “Güveninizle güçleniyoruz.”

Babacan: “Dinlemeye ve öğrenmeye devam”

Yorum: “Çok beğendim yahu. Hep siyasetçiyi dinlemek istemediğimi, onların da böyle otorite, saygın insanları dinlemesinin çok faydalı olduğunu fark ettim. Ali Babacan büyük bir alçakgönüllülükle programı gerçekleştirmiş.”

Ali Babacan: “‘Her şeyi bilirim’ diyen, soru sormayan, kimseyi dinlemeyen hangi alanda başarılı olabilir ki siyasette olsun? Dinlemeye ve öğrenmeye devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum.”

SONRAKİ HABER

Ülkemizi karanlığa teslim etmeyeceğiz

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

19-12-2022