Babacan: “Acı büyük, taş olsa dayanmaz”

21-02-2023
Babacan: “Acı büyük, taş olsa dayanmaz”

DEVA Partisi Ankara İl Teşkilatı tarafından 6 Şubatta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenleri anma programı düzenlendi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleşen programda hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okundu.

Kaybettiğimiz her can birinin annesi, babası, oğlu, kızı…’

Babacan şöyle konuştu:

“Ülkemizin her köşesine ateş düştü. Sayıları ifade edince sanki anlamını yitirir gibi oluyor ama kaybettiğimiz her bir can; birinin annesi, birinin babası, birinin kardeşi, oğlu, kızı… Kaybettiğimiz her can birinin yeğeni, kuzeni, dedesi, ninesi… Acı büyük. Taş olsa dayanmaz. Millet olarak büyük bir acının tam ortasındayız. Kaybettiğimiz, kurtaramadığımız her bir insanımıza Allahtan rahmet diliyorum.”

‘Çok arkadaşımızı kaybettik

Biz de DEVA Partisi olarak çok sayıda arkadaşımızı kaybettik. Ben de bugün yol arkadaşlarını kaybetmiş biri olarak aranızdayım.  Canı yanan bir arkadaşınız olarak aranızdayım. Kimleri yitirdik, biraz bahsetmek istiyorum.”

Mehmet Baykarayı kime sorsanız hayrından bahseder

Adıyaman Tut İlçe Başkanımız Mehmet Bey… Mehmet Baykarayı 8 kişilik ailesiyle birlikte maalesef kaybettik. Mehmet Beyi Tutta kime sorarsanız sorun, herkes iyiliğinden, hayrından bahseder size. Sevilen, sayılan, her derde koşmaya çalışan candan, gayretli bir arkadaşımızdı.”

Süheyla Dicleyi maalesef kaybettik

Adıyamanda il yönetim kurulu üyemiz Süheyla Dicle… İl kurucu heyeti üyemiz Maalesef kaybettik.”

Hasari Bey açık yüreklilikle mücadele eden bir arkadaşımızdı’

Hasari Dicle… Hasari Bey, çok iyi, çok naif bir arkadaşımızdı. Dobra dobra fikrini söyleyen, hiçbir şeyden çekinmeyen, açık yüreklilikle mücadele eden bir arkadaşımızdı. En son Adıyamana gittiğimde beraber esnaf ziyareti yapmıştık. Bol bol sohbet etmiştik. Adıyamandaki dostlarımızı aileleriyle birlikte kaybettik. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.”

Sami Özel kardeşim en çalışkan arkadaşlarımızdan birisiydi

Yine Adıyaman… Sami Özel kardeşim şehirdeki en çalışkan arkadaşlarımızdan birisiydi.”

Salih Dökme iki evladını kaybetti

Kahramanmaraş’ta kalbimiz paramparça oldu. Dulkadiroğlu ilçe başkanımız Salih Dökme enkaz altındaydı. Eşiyle beraber ilk günün sonlarına doğru enkazdan çıkarıldı ama maalesef, ne acı ki iki evladı İsmail ve Elifi kaybetti.”

Yavuz Büyükçapar idealist bir hukukçuydu

Yine Dulkadiroğlu ilçe başkan yardımcımız Yavuz Büyükçapar’ı kaybettik.  Gencecik bir avukat kardeşimdi. Hukuk fakültesini yeni bitirmiş idealist bir hukukçuydu.”

Gürkan, ilçe teşkilatımızda canla başla çalıştı’

Dulkadiroğlu ilçesinden yönetim kurulu üyemiz Gürkan Aydemir… Gürkan, genç bir iş insanıydı. Büyük emeklerle ilçe teşkilatımızda canla başla çalıştı. Depreme annesinin evinde yakalandı. Gürkan’ı annesi ve kardeşiyle beraber maalesef kaybettik.”

Mustafa Erbaşlı çok fedakâr bir arkadaşımdı’

“İl yönetim kurulundan Mustafa Erbaşlı kardeşim… Cefakâr bir çiftçimizdi. Çok çalışkan, çok fedakâr bir arkadaşımdı. Eşiyle ve üniversiteyi yeni bitirmiş genç kızıyla birlikte kaybettik.”

Sadullah Beyin kardeşini ve 16 yakınını kaybettik

Hatay… Yakın çalışma arkadaşım Sadullah Ergin Beyin memleketi. Sadullah Beyin de kardeşini ve 16 yakınını kaybettik. Acı büyük. Allah sabır versin. Sayılar söyleyince kolay oluyor, 40 bin-41 bin, ama tek tek anarak söyleyince kolay olmuyor.”

Yusuf bitmeyen enerjisiyle 3 senedir bizimleydi

Yusuf Yurdal… Herhalde bu salondaki pek çok arkadaşımız Yusufu tanımıştır. Sevecenliği, candanlığı, bitmeyen enerjisiyle 3 senedir bizimle beraberdi. Hatta parti kurulmadan önce tanışmıştık.”

Seher Hanım sokak sokak çalışan bir arkadaşımızdı’

Yine Hataydan Seher Aslan’ı kaybettik. Seher Hanım sokak sokak çalışan, işini hakkıyla yapmaya gayret gösteren çok çalışkan bir arkadaşımızdı.”

Kenan Gün, ülkemiz için canhıraş çalışan arkadaşlarımızdandı’

Hassa ilçemizden Kenan Gün, ülkemizin yarınları için canhıraş çalışan arkadaşlarımızdandı. Eşi ve oğluyla kaybettik.”

Aysel Hanım’ı üç evladıyla beraber kaybettik

Yine Hassadan Aysel Bolat da sosyalliğiyle, her yere yetişmeye çalışan çalışkanlığıyla gücümüze güç katan yol arkadaşlarımızdandı. Aysel Hanım’ı da üç evladıyla beraber kaybettik.”

Biz onlardan razıydık, Allah da razı olsun

Allah her birine gani gani rahmet eylesin. Biz onlardan razıydık, Allah da onlardan razı olsun inşallah. Kaybettiğimiz arkadaşlarımızın ailelerine sabır diliyorum ve seslenmek istiyorum.  Evet, canınızı kaybettiniz. Ne yapsak az ne desek az. Ama şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum ki burası sizin yuvanız. Burası kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızın yuvası. Ben de bütün arkadaşlarımla beraber, sizin kardeşiniz, evladınız, abiniz, arkadaşınız olarak her zaman yanınızda olacağım.”

Babacan, konuşmasını deprem bölgesine giderek çalışmalara katılan DEVA Partisi teşkilatına teşekkürlerini sunarak tamamladı.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Ergen: ‘Okullarımızda, yeni dönemde süreç odaklı psikososyal eğitime ağırlık verilmeli’

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

21-02-2023