Avşar, Yurtlardan çıkarılmak istenen depremzedeleri, Bakan Özhaseki’ye sordu

18-07-2023
Avşar, Yurtlardan çıkarılmak istenen depremzedeleri, Bakan Özhaseki’ye sordu

DEVA Partili Milletvekili Cem Avşar, çok sayıda depremzedenin, kaldıkları yurtlardan istekleri dışında çıkarılmak istendiğini Meclis gündemine taşıdı. Avşar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye “Bu şekilde mağdur edilen kaç depremzede vatandaşımız bulunmaktadır?” diye sordu.

DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, 6 Şubat 2023'te meyana gelen ve 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından evsiz kalıp göç eden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki yurtlara yerleştirilen depremzedelerden birçoğunun, istekleri dışında yurtlardan çıkarılmak istendiğine dair şikayetlerini Meclis gündemine taşıdı.

‘Özhakesi, Erdoğan’ın kesin talimatının olduğunu söyledi’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin 17.07.2023 tarihinde katıldığı televizyon programında, hiçbir depremzedenin isteği dışında yurtlardan çıkarılmayacağını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu yönde kesin talimatının olduğunu söylediğinin altını çizen Avşar, buna rağmen bu yurtlarda kalan çok sayıda depremzedenin, kaldıkları yurtlardan çıkarılmak istendiğine dair şikayetler aldığını söyledi.

‘Hangi gerekçe ile depremzedeler yurtlardan çıkarılmak istenmektedir?’

Avşar, TBMM’ye verdiği önergede, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle şu soruları sordu:

 1. Tarafıma ulaşan, yurtlardan çıkarılmak istenildiklerini ve mağdur olduklarını anlatan birçok depremzede bulunmaktadır. Valiliklere, Bakanlığınızdan konuyla ilgili herhangi tebligat veya talimat gitti mi? Şayet gitmediyse hangi gerekçe ile depremzedeler yurtlardan çıkarılmak istenmektedir?
 2. Bu şekilde mağdur edilen ve Bakanlığınıza ulaşan kaç depremzede vatandaşımız bulunmaktadır?
 3. Bakanlığınız konunun çözümü için nasıl adımlar atacaktır?

SONRAKİ HABER

Yeneroğlu, intihar eden Müftü Mehmet Deniz’e baskı uygulandığı iddiasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’a sordu

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


          

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

18-07-2023