Ali Babacan’dan bürokrasi açıklaması: ‘Ehliyet ve liyakat konusunda en iyileri göreve getireceğiz’

02-05-2023
Ali Babacan’dan bürokrasi açıklaması: ‘Ehliyet ve liyakat konusunda en iyileri göreve getireceğiz’

Babacan, üst düzey bürokrasi atamalarıyla ilgili partilerin kendi içinde bir hazırlık içinde olduğunu söyledi: “Ehliyet ve liyakat konusunda hangisi en iyiyse o arkadaşımızı göreve getireceğiz. ‘Şu partiymiş, bu partiymiş’, ‘Akrabamdı, tanıdığımdı’ demeden belirleyeceğiz”.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Ankara’da Şereflikoçhisar Dayanışma ve Kültür Derneği’nin etkinliğinde konuştu.

‘Bay Kemal’in sözünden dönmeyeceğini bildiğimiz için onu aday yaptık’

Konuşması sırasında Babacan’ın yanına gelen küçük bir kız çocuğu “Bay Kemal sözünden dönmeyecek” dedi. Babacan bunun üzerine, “Doğru. Zaten Bay Kemal’in sözünden dönmeyeceğini bildiğimiz için onu ortak cumhurbaşkanı adayı yaptık” ifadelerini kullandı.

Seçime kadar değil, 5 yıllık birliktelik

Babacan, “Bizler de genel başkanlar olarak cumhurbaşkanı yardımcısı olarak kabinede görev alacağız. Bu birliktelik seçime kadar değil, 5 yıl boyunca ülkeyi beraber yönetme birlikteliği. İnşallah istişareyle, ortak akılla ülkeyi yöneteceğiz. Türkiye başaracak” dedi.

‘Her parti üst düzey bürokrasiyle alakalı hazırlıklar yapıyor’

Babacan şöyle devam etti:

“Her parti kendi içinde devlet yönetim kademeleriyle, üst düzey bürokrasiyle alakalı hazırlıklar yapıyor. Bir noktada oturup bu hazırlıkları birleştireceğiz. Hangi devlet kurumunda hangi pozisyon için hangi isim en layıksa, ehliyet ve liyakat konusunda hangisi en iyisiyse o arkadaşımızı o göreve getireceğiz. Böylece ‘Şu partiymiş, bu partiymiş’ demeden, ‘Akrabamdı, tanıdığımdı’ demeden, ‘Bu benim arkadaşımdır’ demeden her pozisyon için ‘Bunu en iyi yapacak kimdir’i belirleyeceğiz. Böylece ülkemizin birikmiş sıkıntılarını çözmek için artık her şey elimizin altında hazır olacak.”

“15 Mayıs sabahı ‘Havada daha çok oksijen var’ diyeceğiz”

“15 Mayıs sabahı ‘Havada daha çok oksijen var’ diyeceğiz. Gençlerden bunu çok duyuyorum, ‘Boğulma hissi geliyor’ diyorlar. Çünkü kendilerini ifade edemiyorlar, işsizler, ev gençleri diye bir kategori oluştu. Bu ülke genç nesle bir gençlik borçlu. Gençliklerini yaşayamadılar. Son 10 yılda ülke her alanda geri gitti. 18-25 yaş arası gençler kendilerini bildi bileli ülke geriye gidiyor. Onlar çok karamsar. Biz de onlara umut vermeye çalışıyoruz. Ülke iyi yönetildiğinde güzel şeyler yapıyor.”

 

SONRAKİ HABER

Ali Babacan Iğdır’da: ‘Enkaz edebiyatı yok, iş üreteceğiz’

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

02-05-2023