Ali Babacan: ‘Gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz’

27-06-2022
Ali Babacan: ‘Gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Sinop İl Kongresinde konuştu. Babacan şu ifadeleri kullandı:

Aftan düşünürler, yazarlar değil suç örgütü yöneticileri faydalandı

Usta yazar ve şairimiz Sabahattin Ali’ye “Aldırma Gönül”ü yazdıran Sinop Cezaevi’ydi. Bu ülke düşünürlerine, yazarlarına, fikir insanlarına çoğu zaman hiç iyi davranmadı. Ama bunlar geçmişte kalmadı. Hâlâ düşünceleri yüzünden cezaevinde olan insanlar var. Çıkarılan kısmi af düzenlemesinden bile onlar faydalandırılmadı. Geçtiğimiz günlerde bir siyasi parti liderini açıkça tehdit eden bir suç örgütü yöneticisi faydalandı.

Milliyetçilik, rakip liderlerin tehdit edilmesini alkışlamak değildir

Milliyetçilik, rakip siyasi parti liderlerinin illegal örgütler tarafından tehdit edilmesini alkışlamak değildir. Gerçek milliyetçilik bu ülkedeki herkesin hukuk güvenliğinin sağlanmasıdır. Her bir vatandaşın kendi hak ve özgürlüklerini doyasıya yaşayabileceği bir ortam oluşturmaktır. Bu ülkede yaşayan herkesin başını dik tutabilmesini sağlamaktır.

Milliyetçilik, vatandaşının çocuğunun geleceğinden kaygı duymadan başını yastığa koymasını sağlamaktır. Bu ülkenin vatandaşlarının alın teriyle birikmiş vergilerini lükse, şatafata harcamamaktır.

Türkiye salgından önce yüzde 1 bile büyüyemedi

Geçen sene, daha salgın yokken ülkenin büyüme oranı yüzde 0,9 idi. Yüzde 1 bile değil. Bir ülke nasıl olur da yüzde 1 bile büyüyemez? İşte ancak bu kötü yönetimle büyüyemez.

Gölge etmesinler yeter

İnsanları korkutuyorlar, ürkütüyorlar. Hükûmetin işi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıp, gölge etmemektir. Ama bu hükûmetin ağır gölgesi hayatımızı zorlaştırıyor. Kendileri iktidarda değilmiş gibi, şunu yapacağız, bunu yapacağız diye vaatlerle oyalıyorlar. Gölge etmesinler, başka ihsan istemeyiz.

SONRAKİ HABER

Ali Babacan: ‘Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde’

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

27-06-2022