Ali Babacan, 26-27-28 Mayıs tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti’nde

23-05-2024
Ali Babacan, 26-27-28 Mayıs tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti’nde

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 26-27-28 Mayıs tarihlerinde Çin’in Hangzhou şehrinde, Tsinghua Üniversitesi ile Reinventing Bretton Woods Committee tarafından ortaklaşa düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılacak.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra oluşturulan uluslararası parasal ve finansal sistemin 80 yıllık geçmişinin değerlendirileceği ve gelecekte geniş kitleler için refahı artıran çok daha kapsayıcı bir sistem kurmak için yapılması gerekenlerin ele alınacağı konferansa; uluslararası finans kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, çok sayıda mevcut ve eski Merkez Bankası Başkanı, Maliye-Hazine bakanları ile akademisyenler katılacak.

Ali Babacan, 2017 yılında küresel finansal sisteminin herkes için kapsayıcı hâle getirilmesi için yapılması gereken reformlar konusunda G20 tarafından oluşturulan on altı kişilik akil insanlar grubunda da yer almış; grubun G20’ye sunduğu rapor Ekim 2018’de yayınlanmıştı. Yayınlanan rapora linkten ulaşılabilir:


https://www.globalfinancialgovernance.org/files/g20epg-full%20report.pdf

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Esen aile birliği ve mülakat konusunda Bakan Yusuf Tekin’e seslendi: “Aile kavramını öğretecek öğretmenleri ailelerinden ayırıyorsunuz”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

23-05-2024